Upozornění

Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ze dne 7. března 2020 informujeme všechny zákonné zástupce o povinnosti karantény v délce 14 dnů pro všechny osoby, které se vrátily v období od 7. března 2020 z pobytu na území Italské republiky.

Upozorňujeme tímto rodiče, že mají povinnost ponechat své děti po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z Italské republiky) v domácím režimu.

Zahájení školního roku                                     2. září 2019

Podzimní prázdniny                                           29. října a 30. října 2019

Vánoční prázdniny                                            23. prosince 2019 – 3. ledna 2020

Pololetní prázdniny                                           31. ledna 2020

Jarní prázdniny                                                 17. února – 23. února 2020

Velikonoční prázdniny                                      9. dubna 2020

Hlavní prázdniny                                               1. července -  31. srpna 2020

Více info zde: https://www.zstroskotovice.cz/detska-skupina/

Základní škola a Mateřská škola Troskotovice, příspěvková organizace, zastoupená Mgr. Gabrielou Vašíčkovou, stanovuje podle zákona č. 561/2004 Sb., § 123  od 1. 9. 2018  výši úplaty

•  za předškolní vzdělávání na 200 Kč měsíčně za dítě při celodenní docházce a 150 Kč měsíčně za dítě při polodenní docházce,
  • za vzdělávání ve školní družině na 100 Kč měsíčně za dítě.

Odůvodnění:

Rozšíření provozní doby školní družiny.
Opakované zvyšování provozních nákladů jako jsou energie, vodné, stočné, plyn a dalších nutných měsíčních výdajů.

Dokument k nahlédnutí zde: http://cms.zstroskotovice.webnode.cz/products/uplata-za-vzdelavani-pro-skolni-rok-2018-20191/

Plakát šablony.pdf (74394)

Publicita_webové stránky_TEXT (1).docx (73189)

Projekt (název, registrační číslo):

Personální podpora ZŠ a MŠ Troskotovice,

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002449

VÝŠE PODPORY – 465 129Kč

„Tento projekt je spolufinancován EU“.

Předpokládané datum zahájení projektu:          1. 9. 2016

Předpokládané datum ukončení projektu:        31. 8. 2018

Předpokládaná doba trvání (v měsících):            24

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí

směřování.

Vybrané aktivity:

Chůva - personální podpora MŠ

Chůva v mateřské škole bude pomáhat pedagogickému pracovníkovi s péčí o dvouleté děti, a to zejména v oblasti sebeobsluhy dítěte, zajištění bezpečnosti a individuálních potřeb dítěte. Mateřská škola může šablonu využít za podmínky, že v ní budou integrovány alespoň dvě dvouleté děti, které dovrší věku tří let nejdříve ve 2. pololetí školního roku, během kterého děti do mateřské školy nastoupí.

Školní asistent - personální podpora ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. Školní asistent poskytuje základní nepedagogickou podporu přímo v rodině při spolupráci s rodiči, zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou spočívající např. v aktivitách vedoucích k zajištění pravidelné školní docházky žáků, porozumění rodinnému prostředí žáků a zajištění přenosu informací mezi školou a rodinou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti pedagoga ve vyučování i mimo vyučování.

Čtenářský klub pro žáky ZŠ

Cílem aktivity je realizace čtenářského klubu pro žáky základní školy. Má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ

Cílem aktivity je poskytnout rodičům dostatečný prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu. Mateřská škola zorganizuje odborně zaměřená tematická setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma týkající se usnadnění přechodu dětí do základní školy. Externím odborníkem může být např. pedagog základní školy, pracovník pedagogicko-psychologické poradny, psycholog, apod. V případě, že se jedná o příspěvkovou organizaci, kde je součástí mateřská i základní škola, může být odborníkem i pedagog této základní školy.

Vážení rodiče,

již v článku o příměstském táboře jsme Vás informovali o zapojení naší školy do projektu Zaměstnanost. Na stránkách města Pohořelice http://www.pohorelice.cz/pece-o-deti-i-stupne-zakladni-skoly-ve-spravnim-obvodu-orp-pohorelice je uveřejněn článek o realizaci projektu. Naší školy se nejvíce dotknou letní příměstské tábory a vybavení, které lze k těmto táborům získat (sportovní a výtvarné potřeby, animační programy pro děti apod.).

<< 1 | 2

3.6. Turistický výlet po okolí obce - MŠ

4.6. Fotografování tříd DS+MŠ+ZŠ od 8.30 hodin

12.6. Projektový den - knihovnictví, 3. a 4. ročník

15.6. Schůzka s rodiči - MŠ, 16.30 hodin, zahrada

25.6. Pasování předškoláků na školáky - MŠ

26.6. Pasování prvňáků na čtenáře

Úvodní stránka

06.05.2020 13:40

Zákaz osobní přítomnosti žáků na základní vzdělávání ve školách od 11.3. do 24.5.2020. Uzavření předškolních zařízení (MŠ, DS) od 17.3. do 17.5.2020.

29.08.2019 13:08

16. září 2019

11. listopadu 2019

20. dubna 2020 - ZRUŠENA